Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez niya » 17 maja 2012, 06:50

W zasadzie od dawna nie używałam szelek, ubierałam je wtedy gdy było mi ciężko nad Ambą zapanować, teraz głównie obroża plus biegi luzem ( na terenach gdzie wiem, że jesteśmy same, lub gdzie stali psi bywalcy) wolę obrożę, Amba ładnie słucha, skończyły się czasy kiedy musiałam się z nią siłować :-). Szelki za to bardzo chwali sobie mój mąż gdy z nią gdzieś wychodzi bo pies jakoś dziwnie głuchnie gdy jest z nim w terenie i raz usłucha, a raz wykona polecenie za 5-6 razem. Ja stawiam na obrożę, smycz i wolność, mój mąż tylko szelki :).
Ale moje zdanie jest takie, że szelki zdecydowanie wygodniejsze dla psa i gdybym nie puszczała jej luzem do hasania to też bym postawiła na szelki
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 36
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post