Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, 18:32

Gdzieś czytałam, że warto psa nauczyć ładnie na smyczy chodzić, gdy ma przypiętą do obroży, ale też nauczyć że w szelkach może mieć długą linkę na której będzie mógł brykać...
jest to dość dobra metoda, gdy w miejscach spacerowych nie zawsze można puścić wolno psa.
a wy co o tym myślicie?

ale z drugiej strony jak pies puszczony wolno chodzi blisko właściciela, tak samo jak na smyczy to czy warto kupować w ogóle szelki?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 19 kwi 2011, 18:43

Ale szelek nie używa się tylko w kontekście linki :)My mamy szelki i chodzimy w nich też na normalne spacery, bo są wygodne i dla psa i dla mnie :)
Kilche
Losowy avatar

Re: obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 19 kwi 2011, 18:48

tylko mi bardziej chodzi o to, czy jak nauczy się, że może oddalić się trochę w szelkach a kiedy będziemy chcieli aby szedl koło nas to czy nie pomiesza mu się w głowie? bo taką teorie słyszałam...
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 19 kwi 2011, 19:00

Myślę, że większą rolę będzie odgrywał kontakt z przewodnikiem niż to, co pies będzie miał na sobie.
Równie dobrze możesz wypracować sobie różne komendy, nie jestem pewna, czy "ubiór" gra dużą rolę, aczkolwiek słyszałam, że psy pracujące (np. w ratownictwie) kiedy mają ubrane szelki wiedzą, że czeka na nich robota :)
Ale może niech wypowie się ktoś bardziej doświadczony, nie chce wprowadzać w błąd takim gdybaniem :mrgreen:
Kilche
Losowy avatar

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 19 kwi 2011, 20:40

u mnie obroża i szelki to zupełnie dwa oddzielne tematy
moje psy (zwłaszcza Szyszka) kiedy zakładam im szelki automatycznie przechodzą w tryb: praca
czyli ciągniemy ile fabryka dała :lool:więc szorek używamy tylko do biegania, rowerowania, dogtrekkingowania... wszędzie tam gdzie jest opcja: pracuj (Szyszka się mocno zmalamuciła i zzaprzegowiła ;-))
obroża = spacer i tu pracujemy nad tym z Szyszką, żeby jednak NIE ciągnąć ;-)
Szaman kuma idealnie :D
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Lokalizacja: katowice
Pochwały: 9
Dołączył(a): 13 lut 2011, 16:04

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez egonek5 » 19 kwi 2011, 20:42

szelek to my używamy tylko do jazdy autem,dla bezpieczeństwa naszego i psa ;)
egonek5
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Pochwały: 3
Dołączył(a): 13 lut 2011, 21:57

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 19 kwi 2011, 20:52

My na spacery zakladamy szelki Hikariemu jak idziemy do lasu i jest na lince aby nie straszyc zwierzyny,a ze jest jej sporo w naszych laskach kolo Gdanska to linka jest potrzebna.Dzisiaj bylismy na spacerze i pies biegal luzem ;-)bo myslalem ja durny ze w tym miejscu nie spotkamy jeszcze zwierzyny a tu nagle przed Hikarim pojawil sie dzik przecinajacy lesna drozke :oudalo mi sie odwolac Hikariego i bylem dumny :yahooze nie pobiegl za nim ale zaraz zalozylem linke bo sarenka biegnaca obok to juz moglo byc za duzo dla mojego futrzaka. Mam 15m tasme 2cm jest lekka i zalozona na szelkach nie przeszkadza w bieganiu a pozwla na kontrole i zarazem szkolenie psa w trakcie spaceru :-)
Obrazek
Hiku27
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Lokalizacja: GDAŃSK
Pochwały: 8
Dołączył(a): 21 lut 2011, 00:23

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 20 kwi 2011, 16:56

Jak Wojtek napisał szelki do linki, jak psa puścić luzem nie można no i w moim przypadku także do auta, aby psa przypiąć do pasa, wygodniej i bezpieczniej niż obroża. Co do spacerów szelki + smycz, rzadko kiedy, ale mój Ananasek jeszcze nie szczaił, że w szelkach ma większą swobodę i zachowuje się jakby szedł na obroży..
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Lokalizacja: Gdańsk
Pochwały: 3
Dołączył(a): 19 lut 2011, 19:45

Re: obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 20 kwi 2011, 20:56

kalyna napisał(a):tylko mi bardziej chodzi o to, czy jak nauczy się, że może oddalić się trochę w szelkach a kiedy będziemy chcieli aby szedl koło nas to czy nie pomiesza mu się w głowie? bo taką teorie słyszałam...


To mity :nea
Ja ostatnio zakupiłam szelki i jestem z nich zadowolona. Baks ładniej na nich idzie niż na obroży, z pewnością wygodniejsze, a i łatwiej mi psa utrzymać na szelkach w czasie ataku na innego futrzaka (czasem się zdarza) :ireful
Mam do nich taka długą smycz 2 metry ( w zamiarze zakup linki) I pies wie kiedy może sobie pohasać a kiedy ma iść ładnie przy nodze. Nie ma z tym problemu. :D

Ps. Chodzimy w nich wszędzie i na spacer do miasta i na bieganko szalone. I nie ma najmniejszego problemu.
madlen26
Losowy avatar

Re: Obroża vs szelki

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 03 kwi 2012, 10:58

My używamy szelek tylko do auta oraz do długich wędrówek, np. szlaki górskie. Osobiście uważam, iż łatwiej koryguje się młodego psa na obroży. Na szelkach robi co chce:)
Co innego dorosły, ułożony i spokojny już pies. Tu wszystko jedno co ma na sobie:)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Wiek: 39
Pochwały: 11
Dołączył(a): 02 kwi 2012, 13:47

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post