Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 04 lip 2016, 18:01

My właśnie weszłyśmy w barfa. Jeszcze nie tak na 100% ale już prawie.
Nurtuje mnie jednak w jakiej formie podać(atrakcyjnej dla psa) i od czego najlepiej zacząć jeśli chodzi o część owocowo-warzywną?

Na chwilę obecną jesteśmy na etapie : śniadanko 5 rano 100 gram karmy suchej jeszcze i około 15-16 surowizna. Drobiowe korpusy lub indycze części plus podroby. Póki co suplementujemy się do tego. Ten etap osiągnęłyśmy w 6 tygodni. Pies zachwycony! Trawienie w porządku, kupy śmierdzące jak normalne kupy a nie rażące smrodem na kilometry nareszcie można zebrać(wcześniej rzadko było to możliwe). Skończył się czas zagazowywania właścicieli :-P:lool:.


I jeszcze jedno pytanie. Jeśli w tej chwili nie ma problemów z zatkaniami/zatwardzeniami, to po całkowitym odstawieniu suchej możemy mieć nadzieję, ze tak pozostanie, czy jednak coś robić w tym kierunki i jeśli tak, to czy wystarczy zmniejszyć dawkę części z kościami na rzecz gołego mięsa czy robić coś jeszcze?

A! I czy należy dawać przy tej diecie jakieś dodatkowe witaminy, mikroelementy?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 05 lip 2016, 07:10

Jeżeli chodzi o dodatki owocowo-warzywne, to możesz podawać wymieszane z mięsem, mrożone, jak lody-teraz, w lato jak znalazł lub same, jak leci.
Jak mój pies się przytka,to pomaga podanie łyżki oleju roślinnego lub kisielku z siemienia lnianego.
Z dużą ilością kości bym uważała, raczej więcej chrząstek i ścięgien.
Jogurt naturalny podajemy,bo psu służy na trawienie i bardzo go lubi.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 07 lis 2016, 20:18

Czyli do miecha dodawać ryż, kasze itp czy nie? Bo już się pogubilam..
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 08 lis 2016, 12:40

Szkoły są dwie: jedna,żeby dawać wypełniacz, druga,że nie.
Wszystko zależy od potrzeb i upodobań Twojego psa..
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Paulina16 » 08 lis 2016, 12:51

Okej, dzięki :)
Paulina16
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Leti
Imię: Paulina
Wiek: 20
Lokalizacja: Miastko
Pochwały: 2
Dołączył(a): 09 lip 2015, 09:35

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez montumag » 24 lis 2016, 16:23

My jakiś czas temu przeszliśmy na BARF. W tej chwili jeszcze nie w pełnym wymiarze. Mięso kupuję od lokalnego dostawcy. Zdarza mi się też kupować gotowe produkty oparte na BARFie, dzięki temu nie muszę tracić czasu na przygotowania.

Mój pies miał trochę problemów zdrowotnych i wterynarz polecił nam tę dietę. Powoli zaczynam widzieć różnicę w zachowaniu psa (energii), stanie sierści oraz zapachu z pyska. Zobaczymy czy badania również wykażą poprawę.
http://belloandfriends.pl/
montumag
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: Antek
Wiek: 47
Lokalizacja: Wrocław
Dołączył(a): 27 kwi 2016, 11:37

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 26 gru 2016, 17:23

My już jesteśmy zupełnie na barfie. Kupuję surowiznę w sklepach i na wspólnych fejsbukowych zamówieniach barfiarzy. Suki robią małe idealne kupy a nie wielkie kopce kreta jak po chrupkach. Sierść błyszczy się niesamowicie! Ludzie zatrzymują mnie i pytają czym je karmię. Mała do tego ma taki mocno przyległy włos i wygląda jakbym ją czymś wysmarowała wręcz! Obie wyglądają cudownie! Przy intensywnych spacerach jakie mamy, mają pięknie rozbudowaną masę mięśniową. Są szybkie, energiczne i wytrzymałe. Nie mamy problemów z uzębieniem(osad). Wyniki krwi starszej(młodsza jeszcze nie miała robionych) książkowe. Koszt miesięcznego wyżywienia jest na poziomie 170-200 zł za dwa psy. Koszt ma wahania zależne od ilości promocji jakie jestem w stanie wykorzystać. Nie posiadam zamrażarki więc maksymalny zapas jaki mogę zrobić to 5-7 dni.

Mam nadzieję, że nie będę musiała zrezygnować z tej diety bo póki co i ja i psy jesteśmy bardzo zadowolone.

Autor postu otrzymał pochwałę
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Gigooo » 01 lut 2017, 21:44

Ksena ile dziennie (w kg) jedzą twoje psy że koszt wyżywienia jest tak niski? Mój owczarek 1,5 roku zjada dziennie od 0,7 do 1 kg mięsa co miesięcznie kosztuje mnie wraz z naturalnymi suplementami do 200zł. Karmisz ich samym mięsem czy gotowane z ryżem/kaszą/makaronem/warzywami?
Gigooo
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares
Imię: Piotr
Wiek: 100
Lokalizacja: Przemyśl
Dołączył(a): 18 paź 2015, 15:42

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 02 lut 2017, 12:17

Piotr, dla przykładu, Falko dostaje dziennie między 0,8-1 kg mięsa+ ok 30 dag warzyw +0,25 kg ryżu. Wszystko liczone suche/surowe przed ugotowaniem. U nas jest to dawka dobowa. I pocieszę Cię, mi też wychodzi ok 200 zł.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: BARF czyli Bones And Raw Food ( kości i surowe jedzenie

Nieprzeczytany postprzez Gigooo » 08 lut 2017, 21:25

vega_bw i on to wszystko zje ? Dajesz mu jeden posiłek dziennie czy dwa? Mój nie zje więcej jak 1 kg obojętnie czy mięso czy mieszanka (mięso z ryżem i warzywami) a daję raz dziennie około 19-tej.
Gigooo
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares
Imię: Piotr
Wiek: 100
Lokalizacja: Przemyśl
Dołączył(a): 18 paź 2015, 15:42

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post